buh buh .

buh

معرفي توليدات گروه صنعتي حفاظ سازه


استفاده از حفاظ پنجره و يا نرده آهني پنجره، نقش زيادي در تامين امنيت ساختمان هاي اداري و مسكوني دارد. بسياري از ساختمان ها در موقعيتي قرار گرفته اند كه پنجره هاي آن ها از بيرون قابل دسترس است و ساكنان آن ها مواقعي كه در خانه حضور ندارند، نگران امنيت منزل خود مي باشند كه با به كار بستن حفاظ پنجره و ساير وسايل امنيتي مانند درب آكاردئوني، حفاظ آهني روي ديوار و ... مي توانيد با خيال راحت از منزل خود خارج شويد.

قبل از انتخاب و خريد حفاظ پنجره بايد با انواع و ويژگي هاي هر كدام از آن ها آشنايي داشته باشيد كه در اين مقاله به معرفي آن ها مي پردازيم.


انواع حفاظ پنجره

حفاظ پنجره مدرن، بهترين انتخاب براي ساختمان هاي نوساز و جديد مي باشد. اگر شما براي ساختمان جديد خود يك حفاظ پنجره معمولي انتخاب كنيد، در واقع از زيبايي و جلوه نماي ساختمان خود كاسته ايد و با وجود هزينه هاي زيادي كه صرف نماي ساختمان كرده ايد، جذابيت لازم را در آن نمي بينيد.

 

نرده شاخ گوزني

 

شما مي توانيد حفاظ پنجره مدرن را با توجه به مدل و نوع پنجره خود تهيه نماييد و انتخاب منحصر به فردي داشته باشيد.

حفاظ پنجره فرفورژه و حفاظ پنجره مدرن، شباهت هاي فراواني با يكديگر دارند و تنها تفاوت آن ها در جزئيات مي باشد كه آن هم توسط سازندگان با تجربه و متخصص قابل تشخيص است. در طرح ها و شكل هاي حفاظ پنجره فرفورژه، تنوع زيادي وجود دارد كه با كمك سازنده اي كه تجربيات كافي داشته باشد مي توانيد مدلي جذاب و زيبا را از ميان آن ها داشته باشيد.

حفاظ پنجره ثابت، حفاظي است كه ساليان سال در ساختمان ها و پنجره هاي زيادي مورد استفاده قرار گرفته و محافظ ايده آلي به شمار مي آيد.

ساخت و نصب حفاظ پنجره ثابت ساده تر از ساير انواع حفاظ پنجره مي باشد و به همين دليل قيمت مناسب تري دارد. موقع نصب اين نوع حفاظ بايد اصولي را رعايت كرد كه در صورت عدم رعايت، امنيت لازم را به پنجره شما نخواهد داد.

حفاظ پنجره متحرك يا تاشو در قسمت ورودي خانه نصب مي شود. مهم ترين مزيت حفاظ پنجره متحرك اين است كه در مواقعي كه اجازه و امكان نصب انواع ديگر حفاظ پنجره در نماي ساختمان وجود ندارد، مي توان به راحتي از اين نوع حفاظ استفاده كرد.


نكته اصلي در داشتن حفاظ پنجره متحرك اين است كه بايد يادتان باشد كه آن را موقع خروج از منزل ببنديد.

در غير اين صورت انگار حفاظي براي پنجره شما وجود ندارد.

قيمت نهايي حفاظ پنجره به عوامل متعددي مانند ميزان آهن به كار رفته در آن، مدل نرده پنجره و هزينه ساخت و نصب آن بستگي دارد.

براي كاهش هزينه حفاظ پنجره مي توان از نمونه كارهاي قبلي و يا طرح هاي آماده استفاده كرد.

رعايت فاصله مناسب و استاندارد ميان ميله هاي افقي و عمودي در حفاظ پنجره، قيمت آن را تا حد زيادي كاهش مي دهد.


معرفي درب آكاردئوني

درب آكاردئوني از ديگر وسايل ضروري براي تامين حفاظت و امنيت خانه مي باشد كه در واقع مانند يك دزدگير عمل مي كند. ويژگي اصلي درب آكاردئوني، داشتن قفلي است كه با هر كليدي باز نمي شود، فقط يك كليد دارد و حتي كليد ساز هم براي باز كردن آن بايد كليد اصلي را داشته باشد.

 

 

ميله هاي درب آكاردئوني بايد از استحكام كافي برخوردار باشد و با هر فشار و ضربه اي به راحتي نشكند.

شما بايد خانه و آپارتمان خود را مانند يك گاو صندوق بدانيد و امنيت را در آن هر چه بيشتر برقرار نماييد.

درب آكاردئوني هم ظاهر جذابي به خانه شما مي دهد و هم هيچ راهي براي ورود به ساختمان شما باقي نمي گذارد. 

قيمت نصب و ساخت درب آكاردئوني نسبت به مزيت هاي بي شمار آن بسيار مناسب است و مانند يك سرمايه گذاري بلند مدت براي تامين امنيت ساختمان شما مي باشد. 

ويژگي ديگر درب هاي آكاردئوني اين است كه فضاي كمتري را نسبت به ديگر انواع درب ها اشغال مي كند و به همين دليل علاوه بر مناطق مسكوني و تجاري براي انباري ها و مغازه ها هم مورد استفاده قرار مي گيرد.

استفاده از قفل هاي مخفي و تعداد حلقه هاي قفل بيشتر در بدنه درب آكاردئوني، امنيت آن را افزايش مي دهد.

درب آكاردئوني از دو گل تا پنج گل وجود دارد كه نوع سه گل بهترين مدل اين نوع درب مي باشد.

منظور از گل، تعداد مشبك هاي به كار رفته در درب آكاردئوني مي باشد.


معرفي حفاظ آهني روي ديوار

علاوه بر درب و پنجره، ديوارهاي خانه هم مخصوصا خانه هاي ويلايي كه داراي ديوارهاي كوتاه هستند، به حفاظ نياز دارند. 

حفاظ آهني روي ديوار با افزايش ارتفاع ديوار، امكان ورود به داخل ساختمان را به حداقل مي رساند.

حفاظ شاخ گوزني، حفاظ بوته اي، حفاظ ليليوم و حفاظ نخل مرداب از انواع مدرن و زيباي حفاظ ديوار هستند كه جايگزين حفاظ هاي نيزه اي و يا سيم خاردارهاي گذشته شده اند.

حفاظ شاخ گوزني و حفاظ بوته اي در كنار تامين امنيت كامل، قيمت مناسب تري دارند. اما حفاظ هايي مانند حفاظ ليليوم به دليل زيبايي بصري و طراحي فوق العاده اي كه دارند نسبتا گران تر هستند.

در ادامه، قيمت حفاظ شاخ گوزني را به دليل كاربرد و صرفه جويي بيشتر در هزينه ها بررسي مي كنيم.

 

قيمت حفاظ شاخ گوزني

قيمت حفاظ شاخ گوزني به عواملي مانند ضخامت ميلگرد هاي به كار رفته در آن، ارتفاع حفاظ، تراكم رديف ها و نوع جوشكاري و رنگ كاري حفاظ بستگي دارد.

با افزايش ارتفاع حفاظ شاخ گوزني قيمت آن هم افزايش مي يابد كه در ارتفاع هاي مختلفي مانند يك متر تا يك و نيم متر و 90 سانتي متر تا 120 سانتي متر ساخته مي شود. اما خريدار مي تواند با توجه به بودجه، نياز و محدوديت هاي ساختمان خود ارتفاع هاي متغيري از 40 سانتي متر تا 200 سانتي متر هم سفارش دهد.


به تعداد رديف هاي به كار رفته در طول يك متر از حفاظ شاخ گوزني، تراكم گفته مي شود. بديهي است كه هر چه تراكم بالاتر باشد فضاي خالي كمتري در حفاظ شاخ گوزني ديده مي شود و امنيت و قيمت حفاظ بيشتر مي شود.

توجه داشته باشيد كه سودجويان در بحث تراكم بيشترين كم فروشي را دارند و با كم كردن وزن حفاظ و تغييراتي در شكل ظاهري و يا استفاده از ميلگردهاي نازك و رنگ بي كيفيت، حفاظي با قيمت پايين تر و امنيت ضعيف تر به خريدار مي فروشند.

 در حفاظ شاخ گوزني، دو نوع جوشكاري با گاز دي اكسيد كربن و جوشكاري الكترود وجود دارد.

جوشكاري تحت گاز دي اكسيد كربن، مانع نفوذ هوا به نقطه جوش مي شود و اتصال محكم تري در بين قطعات  خواهيم داشت.

جوشكاري الكترود، اتصال ضعيف تر و قيمت پايين تري نسبت به جوشكاري با گاز دي اكسيد كربن دارد.

براي رنگ كاري حفاظ روي ديوار، دو نوع رنگ مايع و رنگ كوره اي الكترو استاتيك به كار مي رود.

رنگ كوره اي الكترواستاتيك به دلايلي مانند ماندگاري و مقاومت بالا در مقابل سرما و گرما، استفاده از رنگ پودري، نياز به كوره پخت رنگ و زمان رنگ آميزي بيشتر، قيمت بالاتري دارد.

 

معرفي سر درب

استفاده از سر درب، جلوه و زيبايي بيشتري به نماي ورودي ساختمان شما مي دهد و در بعضي مدل ها نقش يك حفاظ ايمن را هم ايفا مي كند.

سر درب مدرن، سر درب سنتي و كلاسيك و سر درب لاكچري از انواع سر درب ها مي باشد كه با توجه به نماي ساختمان خود مي توانيد آن ها را انتخاب كنيد.

از مزاياي استفاده از سر درب، پوشش كامل درب و ستون هاي درب و جلوگيري از كثيف شدن آن ها و

استفاده از آن به عنوان يك سقف كاذب براي محافظت از درب در مقابل عوامل جوي  مي باشد.

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۹:۲۳ توسط:آوا موضوع: نظرات (0)

مزايا و معايب كابينت هايگلاس

كابينت ها امروزه جزو جدا نشدني دكوراسيون آشپزخانه محسوب مي شوند كه كاربرد آن ها بر هيچ كس پوشيده نيست. كابينت ها در انواع مختلف ساخته مي شوند و با توجه به تم دكوراسيون و سليقه افراد گستره گزينش بالايي دارند.

كابينت ممبران چيست؟

كابينت ممبران ، نوعي از كابينت هاي آشپزخانه است كه از جنس چوب ساخته شده و مغز آن از جنس MDF  و يا گاهاً نئوپان مي باشد. البته به دليل كيفيت پايين تخته هاي نئوپان، در ساخت كابينت هاي ممبران از اين نوع چوب خيلي به ندرت استفاده مي شود. كابينت ممبران  به عنوان يك كابينت كلاسيك ايراني شناخته مي شود كه امروزه با افزودن ويژگي هاي جديدي مثل معرق يا منبت محبوبيت آن بالاتر رفته است. در ساخت اين  كابينت ها كه گفتيم از جنس MDF است ،با استفاده از دستگاه هاي پيشرفته  CNC حكاكي هاي هنري دقيق و زيبايي خلق مي شود و اين حكاكي ها موجب مي شود كابينت ها شكل و شمايل اشراف گونه داشته باشند. كابينت-هايگلاس-براق

مراحل ساخت كابينت هاي ممبران

مرحله اول : طراحي

در ابتدا طرح مورد نظري كه قرار است بر روي درب و جلوي كابينت ها نقش ببندد با استفاده از نرم افزار 3D Max طراحي و مدل مي شود .

مرحله دوم : پياده سازي طرح

پس از آماده شدن طرح اوليه ، اين طرح با توجه به مختصات مورد نظر فرد توسط دستگاه هاي CNC پيشرفته كه خود مجهز به نرم افزار هاي  رادونيكس يا آرت كم مي باشند به صورت سه بُعدي  بر روي  صفحه چوب روكش نشده اعمال مي شود.

مرحله سوم:تميز كاري

بعد از پياده سازي طرح توسط دستگاه CNC بر روي صفحه چوب، روي كار بايد به وسيله سمباده كاملا پرداخت شود و پس از اتمام سمباده زني  مي توان با استفاده از پمپ هاي بادي سطح چوب را عاري از هر گونه گرد و خاك و تراشه هاي چوب كرد.

مرحله چهارم: چسب كاري

بعد از اينكه سطح كار كاملا تميز و يكدست شد. براي اينكه بتوان بر روي اين طرح سه بعدي  روكش نصب كرد ؛آن را به اتاق چسب مي برند و به وسيله پمپ هاي مخصوص تمام سطح صفحه چوب را آغشته به چسب مرغوبي مي كنند.

مرحله پنجم : نصب وكيوم

بعد از اينكه چوب ها چسب كاري شد، نوبت به نصب روكش و يا همان وكيوم بر روي طرح ها مي رسد . براي اين كار ابتدا چوب هاي چسب كاري شده را بر روي دستگاه وكيوم زني مي چينند، سپس دستگاه تخليه هوا ي داخل دستگاه روشن مي شود و هواي داخل دستگاه توسط مكنده هاي خيلي قوي به صورت كامل تخليه مي شود  بعد  المنت هاي دستگاه شروع به داغ شدن مي كنند و در نتيجه آن روكش هاي نرم شده و حالت خميري به خود بگيرند . بعد از اينكه روكش كاملا آماده نصب شد . دستگاه روكش را روي قطعات مورد نظر مي كشد و اين روكش توسط چسبي كه قبلا بر روي چوب ها خورده بود روي چوب چسبيده مي شود . لازم به ذكر است كه در برخي از مدل هاي كابينت ممبران ، بعد از مرحله دوم و يا همان پياده سازي طرح ، روي چوب را با استفاده از رنگ پلي اورتان  مي كنند كه در اين حالت ديگر نيازي به گذراندن مراحل بعدي و نصب وكيوم نمي باشد. البته گفتنيست در اين حالت كمي بر قيمت كابينت ها افزوده مي شود.

مزاياي كابينت هاي هايگلاس

اين كابينت ها بخصوص رنگ سفيد به دليل داشتن سطحي صاف و صيقلي منبع بسيار خوبي براي نور است و مي تواند با انعكاس نور و روشن تر جلوه دادن آشپزخانه شما ، آنجا را به محيطي زيبا و لاكچري تبديل كند. مزيت بعدي آن مينيمال بودن اين نوع كابينت ها مي باشد . سادگي كابينت هاي هاي گلاس به خصوص در مدل هاي بدون دستگيره آن ، باعث مي شود محيط آشپزخانه شما كاملا شيك، مرتب و زيبا به نظر برسد . رنگ بندي هاي متنوع اين نوع كابينت ها نيز از نكاتي است كه بر محبوبيت آن اضافه كرده است .كابينت هايگلاس سفيد،كابينت هاي گلاس ترك در انواع رنگ ها ،كابينت هاي گلاس سفيد طوسي وكابينت هاي گلاس كرم از جمله محبوب ترين كابينت هاي بازارمي باشند كه ما در ارس دكور دور درب هاي اين كابينتها را با نوار هاي ميليمتري رنگي پوشش مي دهيم كه اين كار باعث مي شود نتيجه نهايي كار بسيار ظريفتر و زيباتر به نظر برسد. بر خلاف كابينت هاي كنده كاري شده ، در كابينتهاي هاي گلاس كه سطحي صاف دارند عمليات تميز كاري بسيار ساده و سريع صورت مي پذيرد .شما مي توانيد به سادگي و با يك دستمال نم دار سطح كابينت ها را تميز كرده و سپس با دستمال ديگري آن را خشك كنيد .

معايب كابينت هاي هايگلاس

به دليل براق بودن سطح اين كابينت ها ، كثيفي هاي ناشي از اثر انگشت و چربي و … بر روي اين كابينت ها بيشتر خود نمايي مي كنند . اين مساله مهمترين عيب اين كابينت ها مي باشد كه شما مي توانيد با كمي دقت در نگهداري و تميز كاري اين نقطه ضعف را از بين ببريد. مساله ديگر آسيب پذيري اين نوع كابينت ها در مقابل خراشيدگي و اجسام نوك تيز است . اين كابينت ها به راحتي خراشيده مي شوند و متاسفانه راهي نيز براي تعمير آن وجود ندارد و بايد حتما تعويض شود. در صورتي كه شما فرزند كوچكي داريد كه ممكن است كابينت ها را زود به زود كثيف كرد و يا با شيطنتهاي كودكانه خود به آنها آسيب بزند ، پيشنهاد ما به شما اين است كه براي كابينت هاي زميني از متريال مات استفاده كنيد و فقط كابينتهاي ديواري خود را هايگلاس انتخاب نماييد  تا هم هزينه هاي نصب آن كاهش چشم گيري داشته باشد و هم  درد سر تميز كردن كابينتهاي زميني  كمتر شود شما مي توانيد. كابينت-mdf-زيبا

MDF چيست ؟

MDF نوعي تخته فيبر مي باشد كه از چوب كامپوزيت مهندسي شده ،تهيه مي شود . اين چوب كامپوزيت در يك فرايند خشك و  با استفاده از فشار زياد  ،با فشرده سازي مخلوطي از ضايعات چوب از جمله خاك اره و تراشه هاي چوب با چسب توليد مي شود. اين صفحات بعد از توليد به وسيله روكش هاي متنوع  ضد خش و نسوز پوشش خورده و آماده استفاده در كابينت سازي مي شوند. مساله اي كه در رابطه با كابينت MDF ترك اهميت زيادي دارد ، متصاعد شدن گاز فرمالدئيد حاصل از چوب هاي پرس شده است كه ممكن است باعث ايجاد واكنش هاي آلرژيك و سرفه و تنگي نفس در افراد شود . البته در حال حاضر راه حل هايي براي حل اين مسئله و كم كردن اين گاز ها اتخاذ شده كه امروزه در اكثر كشورهاي دنيا از جمله كشور خودمان از اين نوع كابينت هاي MDF استفاده مي كنند .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۹:۰۵ توسط:آوا موضوع: نظرات (0)

نكات ريز بعد از نظافت حمام

بعد از نظافت كاشي ها و جرم هاي حمام و شستشوي آن، رعايت چند نكته حمام شما را تا مدتي تميز نگاه مي دارد...

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۸:۳۸ توسط:آوا موضوع: نظرات (0)